İnsanın temel ihtiyaçlarından biri de güvenliktir. Güvende olmak, güvende hissetmek ve güvenli bir hayat sürmek her insanın en büyük isteği oluyor.  Her an kendimizi güvende hissetmek isteriz. Bu güven duygusu bizi hayata bağlayacağı gibi işlerimizi daha iyi şekilde kontrol etmemizde yardımcı olacaktır.

İnsanlık tarihinin ilk zamanlarından başlayan ve günümüze kadar devam eden güvenli yaşam ihtiyacı; modern zamanımızda yerini birçok güvenlik sistemine bırakmıştır. Gelişen teknolojik sistemler her açıdan insanoğlunun güvenli bir hayat sürmesini sağlıyor. Ortaya çıkabilecek istenmeyen durumları önleyemesek bile bunları en az zararla atlatmanın formülünü bulabildik.

Yaşam alanlarında her an karşılaşabileceğimiz kaza, yangın, hırsızlık ve diğer sorunlarda anında haber almak ve olaya müdahale etmek mümkün hale geldi. Hem işletmeler hem de özel mülkler için tasarlanan güvenlik sistemleri caydırıcı olmakla birlikte herhangi bir olay anında en iyi haberleşme performansını sunuyor.

Alkatek alarm sistemleri olarak çağımızın teknolojisine uygun, insan hayatını kolaylaştıracak ve yüksek güvenlik önlemleri oluşturacak cihaz sistemleri üretiyor, temin ediyor ve pazarlamasını gerçekleştiriyoruz. Geniş AR-GE çalışmalarımızla her yeni günün teknolojisini takip ediyor ve kullanıcılarımıza bugünden yarının teknolojisini sunmayı hedefliyoruz.

Alarm Sistemlerinin Kullanım Amaçları ve Alanları Nerelerdir?

Güvenlik sistemleri birçok farklı amaçla tercih ediliyor. İş yerleri, dükkanlar, evler ve araçlar için uygulanan yüksek korumalı güvenlik sistemleri yapı içerisindeki kişiler için hayat kurtarıcı oluyor. En derin uyku esnasında ortaya çıkabilecek bir yangın çok geç fark edilebilir ve iş işten geçmiş olabilir. Bu tür kazaların ve ortaya çıkabilecek can, mal kayıplarının önlenmesi için Alkatek güvenlik sistemlerinden yardım isteyebilirsiniz.

Güvenlik sistemleri içerisinde en çok işlevsellik sağlayan ise alarm sistemleridir. Hızlı ve zamanında bir alarm kısa sürede kolluk güçlerinin, ambulansın ve itfaiyenin gelmesini sağlayacaktır. Her farklı sorun için programlanmış olan alarm sistemleri hassas algılamaya sahiptir. Örneğin olası bir yangın anında en ufak bir koku ve duman algılandığında alarm verecektir. Yangının oluşması ve ateşlerin yükselmesi gerekmeyecektir. Oldukça iyi algılamaya sahip olan alarm sistemleri sizlerin uzakta olduğunuz durumlarda ise sizlere de bilgi sağlayacaktır.

Hem dünyada hem de ülkemizde gelişen alarm sistemleri firmalar, iş yerleri, dükkanlar, evler ve depolar için oldukça kaliteli güvenlik çözümleri sunuyor. Özellikle de tehlikeli sınıfta bulunan mekanlar için alarm sistemleri hayati önem taşıyor. Boya fabrikaları, tekstil atölyeleri, yapıştırıcı imalathaneleri kazalarda en fazla göze çarpan mekanlar oluyor. Kuyumcular, döviz büroları ve finans kuruluşları ise hırsızlık  ile soyguna uğrama riskleri en fazla olan işletmelerdir.

Her işletme ve her güvenlik zafiyeti için ayrı şekillerde çözüm önerileri sunan Alkatek alarm sistemleri her açıdan kaliteli ve avantajlı cihazlar sunuyor. Hem yüksek ses gücü, hem etkili iletişim kabiliyeti hem de çok fazla ışık gücüyle caydırıcı özellikler sağladığı gibi anında iletişime geçmesi gereken noktalara erişim sağlıyor.

Kaç Tür Alarm sistemi Vardır?

Yüksek teknik donanımları ve uzun süreli dayanıklılık sağlaması, işlevselliğini asla kaybetmemesi uygun fiyatlı olması Alkatek alarm sistemlerini sektörde ilk sıraya yükseltiyor ve rakiplerinden oldukça iyi bir konuma getiriyor. 10 yıl içinde ülkemizde ve dünyada hatırı sayılır şekilde ismini duyuran, %100 müşteri memnuniyeti ve faydası için hizmet veren Alkatek alarm sistemleri birçok farklı çeşitlilik gösteriyor. Her farklı ihtiyaca farklı çözümler sunan ve bu çözümleri de en kaliteli şekilde gerçekleştiren Alkatek alarm sistemleri türleri şu şekillerde olmakta;

Hırsızlığa Karşı Alkatek Alarm Sistemleri

Kapımıza her zaman iyi niyetli değil, bazı zamanlarda kötü niyetli kişiler de gelebilir. Hırsızlık olaylarında daha fazla mal kayıpları yaşansa da can kayıpları da yüksek oranda yaşanmaktadır. Hem can hem de mal kayıplarını önlemek için ise alarm sistemi en etkili yöntem oluyor. Özellikle de iş yerleri ve evler için daha korunaklı alanlar yaratan hırsızlığa karşı alarm sistemleri, sizlere ve en yakın polis merkezine haber vererek olaya müdahale edilmesini sağlıyor.

Kapının zorlanması, kilitle oynanması veya en ufak bir darbeye karşı hassas algılaması olacak hırsızlığa karşı alarm sistemlerinde içeride ve dışarıda sirenler devreye girecektir. Bu sirenler 118 desibel gücünde ses çıkartır ve gözleri rahatsız edecek şekilde ışık yayar. Bu kadar güçlü ses ve ışık kapıya gelen kötü niyetli kişileri uzaklaştırmaya yetecektir. Ancak Alkatek hırsızlığa karşı alarm sistemleri bu kadarla yeterli kalmayıp haber alma merkezine ulaşıyor. Bu merkezden sonra ise polis ve sizlere de bilgi sağlıyor.

Yangına Karşı Alkatek Alarm Sistemleri

İnsanoğlunun olduğu her yerde en muhtemel kazalardan biri de yangındır. Direkt olarak kişiden kaynaklı veya ortam içerisindeki maddelerden, eşyalardan veya elektrik, gaz sistemlerinden kaynaklı yangınlar oluşabilir. Herhangi bir yangın anında profesyonel olmayan müdahalenin bir anlamı yoktur. Büyük veya küçük ölçekli tüm yangınlara itfaiye müdahale etmelidir. Aksi durumlarda yangın söndürülemeyecek ve sıçrayarak daha kötü sonuçlara yol açacaktır.

Alkatek alarm sistemleri ile yangına karşı en güvenli önlemi alabilirsiniz. Şifre paneli üzerindeki itfaiye butonunu etkileştirdiğinizde, dedekektörler herhangi bir duman, is, sıcaklık oluşumlarını algılayacak ve anında müdahale edilmesini sağlayacaktır. Evlerde tercih edileceği gibi depolar, imalathaneler, atölyelerde kesinlikle bulunması gerekir. Yangın riski taşıyan tüm alanlarda etkili çözümler sunacak yangın alarm sistemleri en ufak bir göstergede sinyalle devreye giriyor ve haber alma merkezi ile itfaiyeyi haberdar ederek yangına en kısa sürede müdahale edilmesini sağlıyor. Adres bilgilerini açık bir şekilde gönderiyor ve geç kalmaya kesinlikle yer bırakmıyor.

Alkatek Acil Sağlık Alarmları

Ev içinde başımıza ne geleceği belli olmaz. Birçok kazanın ev içinde yaşandığı unutulmamalıdır. Sağlımız ise pamuk ipliğine bağlıdır ve her an her şey olabilir. Böyle durumlarda kişilerin sağlık kuruluşlarına en hızlı şekilde ulaştırılması gerekir. Fakat bu ulaşım sırasında hastaya yanlış müdahale edilmemeli ve tamamen doğru fiziksel şekilde transferi yapılmalıdır. Bu imkan da sadece profesyonel sağlık ekipleri ve donanımlı sağlık ekipmanları ile mümkün olacaktır.

Herhangi bir sağlık probleminde Alkatek alarm sistemleri üzerindeki bulunan paneldeki ambulans butonunu kullanmanız yeterli olacaktır. Alarm sistemlerinin haber alma merkezini harekete geçirmesiyle birlikte en yakın sağlık kuruluşundan tam donanımlı bir ambulans ve sağlık ekibi size yardımcı olacaktır. Ambulansın gelme süreleri ne kadar kısa olursa hasta için olumsuz sonuçları önlemek de o kadar kolay olur. Bu yüzden de adres en iyi şekilde tarif edilecek ve soğukkanlı bir yardım gerçekleştirilmiş olacaktır.

Alkatek Panik Alarmı

Bazı anların tansiyonu çok yüksektir. Dolandırıcılık, soygun veya alıkoyma gibi panik anlarında karşınızdaki kişiye belli etmeden sizi kurtaracak noktalara haber vermek istersiniz. Panik butonu sayesinde bu isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle de rehin alma ve mekan basma gibi durumlarda oldukça etkili olacak panik butonu sayesinde en kısa sürede polis belirtilen adreste olacaktır. Haber alma merkezine gönderilen sinyal en yakın polis merkezinden müdahale edilmesini sağlayacaktır.

Alkatek Gaz Kaçağı Alarmları

Yaşam alanlarının ısıtılması, sıcak su ve ocak ihtiyacını karşılayan doğal gaz, LPG ve diğer gazlı sistemler gerekli bakım ve onarım yaptırılmış olsa bile olağanüstü hallerde kaçaklar oluşturabiliyor. Bu kaçakların erken zamanda fark edilmediği ve gerektiği zamanda müdahale edilmediğinde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkıyor. Alkatek gaz kaçağı alarm sistemleri en ufak bir gaz kokusunu fark ederek haber alma merkezine iletecektir. Sonrasında ise şehrinizdeki doğalgaz bakım ve onarımı yapan mobil ekipler, polis ve ambulans yönlendirilecektir.

Alkatek Su Baskını Alarm Sistemleri

Evlerin ve iş yerlerinin muhtemel kazalarından biri de su baskınlarıdır. Özellikle de uzun süreli tatillere çıkıldığında evler bir başına bırakılıyor. Tesisat sistemleri ne kadar sağlam olsa da bir nedenden dolayı su patlakları meydana gelebiliyor. Bu boru patlakları evlerin su baskınlarına uğramasına ve tüm eşyalar zarar görmesine neden oluyor. Ancak, alt kat komşunun suyu fark etmesi ile bu kazanın önüne geçilebiliyor.

Evlerin dışında iş yerleri, depolar, bodrum katlar ve yoğun yağış alan yerler, dere yatağında bulunan yapılar kesinlikle su baskınları önlemini almalı ve gerektiği zamanda müdahale edilmesini sağlamalıdır. Bu işlevselliği ise su baskınları alarm sistemleri sağlayacaktır. En ufak bir ıslaklık hissedilmesinde haber alma merkezine bilgi gönderecek alarm sistemleri en kısa sürede müdahale edilmesini sağlayacak ve yapının da, yapı içindeki eşyaların da en az zararla bu olaydan kurtulmasında en etkili yöntem olacaktır.

Alarm Sistemleri Yaşlı ve Hastalar İçin Alternatif Çözümler Sunuyor

Dünyanın bin bir türlü hali var. Bu tür olaylar genellikle; benim başıma gelmez diye düşünenlerin başına geliyor. Gerektiği zamanda önlem alınması ve en etkili çözüm yollarından olan alarm sistemlerinin kullanılması gerekir. Alarm sistemleri güvenlik önlemleri sağladığı gibi birçok alternatif çözüm için de olanak sağlıyor.

Yaşlı, hasta veya tek yaşayanlar için olağanüstü bir kullanım şekli sunan alarm sistemleri birçok zararın önüne geçmede ve kaliteli bir güvenlik sistemi sağlamada başarılı oluyor. Daha donanımlı yapılar ve kaliteli çözümler için tercih edeceğiniz Alkatek alarm sistemleri dış etkilerden kesinlikle etkilenmez ve asla güvenlik duvarları aşılamaz. Alarm sistemlerini devre dışı bırakmak deyimi sadece filmler için geçerli olup bu yazılımları ve programları aşmak imkansızdır.

Çağının gerekliliğini yerine getiren ve olabilecek her türlü olumsuzluğu göz önüne alarak geliştirilen Alkatek alarm sistemleri kolay uygulanabilirliği, sorunsuz çalışması ve her zaman teknik servis desteğiyle sizleri ve sevdiklerinizi koruyarak harika çözüm önerili sunuyor.

Alarm Sistemleri Pahalı mıdır?

Unutmamanız gereken bir nokta var ki o da; güvenlik için harcanan paranın boşa harcandığının düşünülmemesidir. Hem can hem de mal güvenliğinizi koruyacak olan alarm sistemleri fiyatları ile de uygun rakamlar oluşturuyor ve asla sizleri pişman etmiyor. İş yerlerinizi ve evlerinizi korunaksız bırakmak yerine bu tür çözümlerin değeri, herhangi istenmeyen bir olay yaşandığında daha iyi anlaşılıyor. Sonradan keşke dememek için oluşabilecek her türlü kazaya ve belaya karşı alarm sistemleriyle güvenlik sağlamak en doğru yol olacaktır. Mal canın yongasıdır ve sizin çalışarak kazandığınızı başkasının veya herhangi bir dikkatsizliğin alıp gitmesine izin vermeyin.

Hani eskilerin bir sözü vardır ya; ‘Eşeğini sağlam kazığa bağla, gerisini Allah’a emanet et’ diye… İşte buradaki ‘sağlam kazık’ alarm ve güvenlik sistemleri oluyor. Eğer ki önceden önleminizi alır ve oluşabilecek her şey için gerekli ön görüye sahip olursanız canınız da malınız da korunmuş olacaktır. Teknolojinin birçok yeniliğinden ve faydasından olan Alkatek alarm sistemleri ile sizler de kendinizi güvende hissedecek ve kaliteli şekilde korunmanın ayrıcalıklarını yaşayacaksınız.