Plaka Okuma Sistemleri

Plaka Okuma Sistemleri

PLAKA OKUMA SİSTEMLERİ

Plaka Okuma Sistemleri günümüzde işyerleri otoparklarında, geçiş kontrol noktalarında, avm, hastane ve çok daha fazla noktada kullanılan sistemlerdir. Plaka okuma sistemleri fiyat, teklif veya bilgi edinmek için Alkatek ile iletişime geçebilirsiniz.

Plaka okuma sistemleri nasıl çalışır, mantığı nedir ve diğer sorularınıza yanıt bulmak için Alkatek Blog bölümüne bakabilirsiniz. Plaka okuma sistemleri İstanbul dahil Türkiye’nin tüm illerinde montajı gerçekleştirilebilir. Sizlere en iyi hizmet garantisini sunmak için buradayız.

Plaka Okuma Sistemleri Nedir?

Plaka okuma sistemleri günümüzde plaka tanıma sistemleri olarakta bilinen kontrollü araç geçişi sağlayan sistemlerdir. Kullanılan ileri düzey sistemler sayesinde geçiş yapan araçların plakalarını tespit ederek kayıt altına alır. Plaka tanıma sistemi yazılımı sayesinde tüm detaylar kayıt altına alınmaktadır.

Yazılım tabanlı çalışan bu sistemler ileri düzey kameralar sayesinde çok net dijital görüntüler elde eder. Plaka tanıma sistemi avantajları ise bir hayli fazladır. Birçok firma geçiş güvenliği sistemi olarak kullanırken, birçok firmanın da geçiş kontrollerinden ziyade kayıt tutmak amacıyla kullandığı söylenebilir.

Plaka Tanıma Sistemi Nasıl Çalışır?

Plaka tanıma sistemleri oldukça kolay bir çalışma mantığına sahiptir. Kurulan alandan geçiş yapan araçların, üst düzey kameralar ile plaka bölgesi ayırt edilir. Kameralar aracılığıyla görüntüsü alınan plakanın okunmasını sağlayan ise altyapıda kurulan yazılımlardır. Plaka okuma sistemi yazılımı sayesinde görüntü hızlı bir şekilde işlenerek tüm karakterler ayrıştırılır.

Çalışma mantığı olarak son derece kolay olsa da, altyapısında işlerin çözümünü sağlamak üzere bu yazılım büyük görevler üstlenmektedir. Ayrıca plakası alınan aracın veritabanındaki bilgiler ile eşleştirilip şoför tespit edilebilir.

Alkatek İletişim

Fiyat Almak İçin Bize Ulaşın

WeCreativez WhatsApp Support
Size Yardımcı Olmak İçin Buradayız
👋 Merhaba, Hoşgeldiniz