Kartlı Geçiş Sistemleri

Kartlı Geçiş Sistemleri

KARTLI GEÇİŞ SİSTEMLERİ

Ev ve işyerleri olmak üzere yaşam alanlarımızın birçok noktasında Kartlı Geçiş Sistemleri kullanmaya ihtiyaç duyarız. Geçiş güvenliğimiz için kullanılan bu sistemler dünyanın ve ülkemizin en önde gelen markalarıdır. Ucuz Kartlı Geçiş Sistemleri olarak piyasada birçok markaya da rastlayabilirsiniz. Alanımızda yeterli donanıma sahip bir firma olarak kararsız kaldığınız noktalarda bize danışabilirsiniz. Unutmayın ki iyi bir kartlı geçiş sistemi sadece bu mecrada kendisini kanıtlamış markalarla sağlanır. Geniş kullanım alanına sahip bu sistemler ile sizlerde yabancı girişlere engel olabilirsiniz.

Kartlı Geçiş Sistemleri Nedir?

Kartlı geçiş sistemleri, birçok alanda kullanılan geçiş kontrolü sağlayan, giriş ve çıkış saatlerini yazılım aracılığıyla kayıt altına alan özel donanımlı sistemlerdir. Birçok işyeri turnike, bariyer yada otomatik kapılar ile entegre ettiği kartlı geçiş sistemi tercih ederken, bazı işyerleri otopark alanlarında bariyer sistemlerine entegre edilen kartlı sistemleri kullanmaktadır.

Kartlı geçiş sistemi yazılımı sayesinde geçiş yapan araç yada personellerin tüm verileri kayıt altına alınır. Kartlara özel geçiş yetkileri tanımlanabilir, geçiş kısıtlamaları sağlanabilir. Tamamen isteğinize göre birçok noktada özelleştirilebilir kartlı geçiş sistemi fiyat bilgileri için Alkatek İletişim sayfasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Kartlı Geçiş Sistemi Nasıl Çalışır?

Personel yada araçlara ait özel kartlara tanımlanmış yetkilendirme ile çalışan bu sistemler belli başlı ekipmanların birleşimi ile oluşur. Personel takip sistemi olarak genellikle kullanılan bu sistemin ekipmanları ise şöyledir.

– Kart Okuyucu

Bir diğer ismi Reader olarak bilinir. Proxmity teknolojisine sahip özel kartları okuyan cihazlardır. Access kontrol sistemleri arasında bulunan bu sistem proxmity kartlara tanımlanmış yetkilere göre geçiş yetkisi veren sistemlerdir.

– Kartlı Geçiş Sistemi Paneli

Bu tür sistemlerin beyni olarak bilinir. Kapılara, bariyerlere, turnikelere veya diğer sistemlerin kart okuyucular ile iletişimini sağlayan kontrol panelleridir.

 – Kartlı Geçiş Sistemi Yazılımı

Geçiş kontrollerini sağlarken kararını yetkilere göre verilmesini sağlayan merkezi kontrol yazılımı vardır. Geçiş yapan araç yada pesonelin bilgilerini, giriş çıkış bilgilerini bu yazılım tutar.

– Acil Durum Butonu

Herhangi bir arıza, elektrik kesintisi, kilitlenme durumunda kullanılan acil durum butonlarıdır. Olası durumlarda tüm işlevi durdurmak için bu butonlar kullanılır.

– Elektrikli Kilit Sistemi

Kartlı geçiş sistemlerinde belirli bir bölgeye giriş çıkış kapılarının Geçiş kontrol sistemi ile kontrol edilmesini sağlamak için kapılara normal kilit yerine takılan elektrikli kilit mekanizmalarıdır

Alkatek İletişim

Fiyat Almak İçin Bize Ulaşın

WeCreativez WhatsApp Support
Size Yardımcı Olmak İçin Buradayız
👋 Merhaba, Hoşgeldiniz