Alarm Sistemleri

Hırsız Alarm Sistemleri

ALARM SİSTEMLERİ

Ev ve işyerleri olmak üzere yaşam alanlarımızın birçok noktasında Alarm Sistemleri kullanmaya ihtiyaç duyarız. Mal ve can güvenliğimiz için kullanılan bu sistemler dünyanın ve ülkemizin en önde gelen markalarıdır. Ucuz alarm sistemleri olarak piyasada birçok markaya da rastlayabilirsiniz. Alanımızda yeterli donanıma sahip bir firma olarak kararsız kaldığınız noktalarda bize danışabilirsiniz. Unutmayın ki iyi bir alarm sistemi sadece bu mecrada kendisini kanıtlamış markalarla sağlanır. Ev, işyeri, bina, şantiye, yollar veya diğer alanlarda kullanabileceğiniz birçok alarm sistemi çeşitleri vardır.

KONVANSİYONEL YANGIN ALARM SİSTEMİ NEDİR?

Konvansiyonel Yangın Alarm Sistemleri, belirli bir bölgede çıkan yangını tespit ederek çalışan sistemlerdir. Zon ismiyle bildiğimiz bölgesel tespit mantığıyla çalışır. Bu zonlara bağlanmış yangın algılama dedektörü ile birlikte çalışır. Yangını çıktıktan hemen sonra algılar ve bölgesel bir uyarı verir.

ADRESLENEBİLİR YANGIN ALARM SİSTEMİ NEDİR?

Adresli yangın alarm sistemi genellikle büyük ve karmaşık yapılarda kullanılan yangın söndürme sistemleridir. Bu tip sistemlerde dedektörler çevrim hattına bağlanarak yangının çıkış noktası net olarak tespit edilir. Adreslenebilir yangın alarm sistemleri birçok karmaşık düzende net sonuçlara odaklanır.

KABLOSUZ YANGIN ALARM SİSTEMİ NEDİR?

Kablosuz yangın alarm sistemi isminden de anlaşıldığı üzere kablolar kullanılmadan kurulan sistemlerdir. Bu tür sistemlerde sensörler, duman dedektörleri, çağrı noktaları gibi birçok yangın söndürme elemanı kablosuz bağlantı ile panele sinyal gönderir.

HIRSIZ ALARM SİSTEMİ NEDİR?

Ev, işyeri veya binaların güvenliğini sağlamak için kurulan sistemlerdir. Hırsızlık, tehdit, gasp gibi durumlarda sorunu tespit ederek gerekli emniyet birimleri başta olmak üzere, kişiye anlık haber veren sistemlerdir. Hırsız alarm sistemi olay anında anlık olarak devreye girmektedir.

CAYDIRICI GÜVENLİK SİSTEMLERİ NEDİR?

Bu tür sistemlerin herhangi bir güvenlik önlemi yoktur. Sahte güvenlik kamerası vb. ekipmanlar kullanılarak sadece görüntü olarak karşımıza çıkar. Herhangi bir görüntü kaydetme, uyarma, haber verme ve uzaktan bağlanma seçeneği mümkün değildir. Günümüzde hırsızlık olaylarına karşı tedbir amaçlı kullanılsa da bu sistemler, hırsızlar tarafından olayın aslı deşifre olmuştur.

Alkatek İletişim

Fiyat Almak İçin Bize Ulaşın

WeCreativez WhatsApp Support
Size Yardımcı Olmak İçin Buradayız
👋 Merhaba, Hoşgeldiniz