Access Kontrol Sistemleri

Access Kontrol Sistemleri

ACCESS KONTROL - GEÇİŞ KONTROL SİSTEMLERİ

Ev ve işyerleri olmak üzere yaşam alanlarımızın birçok noktasında Access Kontrol Sistemleri kullanmaya ihtiyaç duyarız. Geçiş güvenliğimiz için kullanılan bu sistemler dünyanın ve ülkemizin en önde gelen markalarıdır. Ucuz Access Kontrol Sistemleri olarak piyasada birçok markaya da rastlayabilirsiniz. Alanımızda yeterli donanıma sahip bir firma olarak kararsız kaldığınız noktalarda bize danışabilirsiniz. Unutmayın ki iyi bir access kontrol sistemi sadece bu mecrada kendisini kanıtlamış markalarla sağlanır. Geniş kullanım alanına sahip bu sistemler ile sizlerde yabancı girişlere engel olabilirsiniz.

PARMAK İZİ SİSTEMİ NEDİR?

Parmak izi tanıma sistemi, kişilerin kimliğini ve kimliğine göre giriş, çıkış izinleri veren geçiş kontrol sistemleri olarak bilinmektedir. Bu tip işlemler geçişlerde üstün hız tanır. Kontrollü geçiş olarakta isimlendirdiğimiz bu sistemler kişiyi 1 saniye içerisinde tanır ve geçiş izni varsa geçişine müsaade eder. Parmak izi sistemleri ile geçiş noktasından ilerleyen kişinin tüm bilgileri kayıt altına alınarak bilgisayara özel bir yazılım ile kayıt edilir.

YÜZ TANIMA SİSTEMİ NEDİR?

Yüz tanıma sistemleri, biyometri kişilerin fiziksel ve davranışsal özelliklerini göz önünde bulundurarak yürütülen kimlik belirleme sistemleridir. Geçiş kontrol sistemleri olarak bildiğimiz bu teknoloji ile kontrol noktasından geçen kişi yada personelleri yüzlerinden tanıyarak onlara tanımladığınız yetkiler neticesinde izin verir. Yüz tanımlama sistemi 1-2 saniye aralığında işlemektedir.

TURNİKE SİSTEMİ NEDİR?

Binaların veya alanların geçiş kontrollerini sağlamak için kullanılan sistemlerdir. Turnike geçiş sistemleri giriş ve çıkış kontrollerini sağlayarak gerekli güvenlik önlemlerini alan sistemlerdir. Günümüzde birçok alanda kullanılan bu sistemler geçiş kontrol sistemleri arasında en başlarda gelen önemli ekipmanlardır.

KARTLI GEÇİŞ SİSTEMİ NEDİR?

Kartlı geçiş sistemleri isminden de anlaşılacağı üzere geçiş kontrollerini kart ve kart okuyucular tarafından sağlayan sistemlerdir. Geçiş kontrol sistemleri arasında hızlı ve kontrollü geçişlere olanak tanıyan bu sistemler kart ve kart okuyucu sistemler ile sağlanmaktadır. Onay verilmiş kartlar sayesinde güvenlik amacıyla bu tür sistemler yaygın olarak kullanılmaktadır.

PDKS SİSTEMİ NEDİR?

Personel Devam Kontrol Sistemleri olarak tanımlanır. Kısaltılmış ismi ise PDKS ‘dir. Firmaların işyerlerinde kullandığı bu sistem güvenlik amaçlı değil, personelin işyerindeki durumunu gözlemleyen sistemlerdir. Mesai başlangıcı veya mesai bitiş saatleri, izinleri, verilen görevleri, devamsızlık yada mazeret gibi verileri kayıt altına alarak puantaj kartları hazırlayan sistemlerdir. Personel takip sistemleri olarakta bilinmektedir.

Alkatek İletişim

Fiyat Almak İçin Bize Ulaşın

WeCreativez WhatsApp Support
Size Yardımcı Olmak İçin Buradayız
👋 Merhaba, Hoşgeldiniz